Návrh a realizace přestavby bytu v Přerově

návrh a realizace rekonstrukce interiéru bytu
byt v Přerově
10/2014
S návrhem nového dispozičního řešení bytu od paní architektky Karasové jsme velmi spokojeni. Vybírali jsme z několika možností, jež nám byly předloženy, a po společných konzultacích jsme dospěli k řešení, které naší rodině plně vyhovuje.
Návrhy a realizace koupelny a kuchyně spojené s obývacím pokojem víceméně probíhaly již paralelně s realizací celkové rekonstrukce bytu (podhledy, podlahy, rozvod vody, elektro, topení atd.), což bylo náročné na termíny a koordinaci všech činností. Oceňuji profesionální přístup a trpělivost paní Karasové zejména v okamžicích naší nerozhodnosti vybrat si z variant možných materiálů, barevného provedení atd.
Protože jsme byli s prací paní Karasové spokojeni, nechali jsme si zpracovat i návrh dětského pokoje, jehož realizace se v současné době dokončuje a ještě jsme požádali i o návrh ložnice.
Naším hlavním požadavkem byla praktičnost a funkčnost zařízení v bytě s ohledem na přítomnost dvou malých dětí a zároveň nadčasový design. Ze strany paní architektky vše splněno k naší spokojenosti! 🙂
Martina P.
Praha 10 - Záběhlice
Návrh a realizace kompletní rekonstrukce přerovského bytu s výhledem na Bečvu

Základním požadavkem mladého páru se dvěma malými dětmi bylo přepracování stávající nevyhovující dispozice.

Návrh nového řešení

Novým návrhem se jasně vymezila vstupní část do bytu s přilehlou praktickou šatnou. Dále došlo k propojení kuchyně s obývacím pokojem a povedlo se výrazné zvětšení koupelny se záchodem. Oproti původnímu stavu již není žádný z pokojů průchozí a všechny pokoje jsou krásně přístupné z nově vzniklé malé chodbičky.

Moderní materiály a barvy

Ve společenské části bytu se opakují kontrastní materiály – bílý lesk a na vzorkovně vybraný tmavší dřevodekor. Vstupní část do bytu je řešena co nejvíce prakticky s dostatkem úložných prostor. Pro optické „rozbití“ relativně úzkého prostoru je použit pruh výrazné výmalby, který prochází přes strop po obou stěnách. Ve středu tohoto pásu je osazen botník s místem na sednutí a deskou s háčky v kontrastním bílém lesku. Stejný odstín výmalby je použitý i v kuchyni a obýváku.

Malinová kuchyně a obývák

Spojenému prostoru kuchyně a obývacího pokoje dominuje velká sedačka umístěná ve středu dispozice. V jednom rohu se nachází kuchyňská linka a v protějším rohu obýváková televizní sestava. Materiály i barvy korespondují s chodbou.

Červená koupelna s WC

V bytě se nachází i prostorná koupelna s rohovou vanou a nadstandardním sprchovým koutem. Klienti si vybrali „veselejší“ variantu s příjemnými červenými obklady, které jistě zaujmou každou návštěvu.

Líbí se vám návrh?
Napište nám