Prodejní pulty pro obchodní centrum Letmo

návrh nového prodejního stánku
OC Letmo v Brně
01/2015
Návrh vypadá bezvadně. Realizace probíhala podle plánu.
PZ Projekt
PZ Projekt
Praha 10 - Záběhlice
Koncept architektonického návrhu stánku

Návrh designu prodejních stánků vychází ze specifického oplástění budovy obchodního centra Letmo. Centrum, stojící naproti brněnskému nádraží, určuje jeho výrazná moderní vnější fasáda. Ta je pojata v netradičním stylu, který je tvořen sněhově bílou hmotou s neotřelými prvky v podobě nevšedně tvarovaných oken, jež jsou nepravidelně rozestavěna a zapuštěna do sníženého reliéfu. Stejný princip je použitý v menším měřítku i u nově navržených prodejních pultů.

Vnější tvar stánků je záměrně ve velmi jednoduchém hranatém designu. Stánky jsou z čistě bílého materiálu, který koresponduje s vnější fasádou objektu a zároveň prosvětluje relativně tmavý interiér nákupního centra. Prolamování obvodového pláště stánku je formou nepravidelných organických otvorů, které opět korespondují s fasádou. Vždy jeden otvor je určený pro popis produktu, který se bude ve stánku prodávat. Tím je zajištěna jednoduchost a čistota návrhu a zároveň sjednocení všech stánků bez výrazných reklam či polepů.

Stánky byly navrženy v několika verzích, aby bylo možné je zopakovat i v jiných patrech obchodního domu. Konkrétně dvojstánek z fotografií vychází ze specifických potřeb a přání pronajímatelů v 1. NP – majitele stánku s uzeninami a prodejce ovoce a zeleniny.

Funkční materiály

Vzhledem k přísným požadavkům od úřadů i investora musely být vybrány materiály, které vyhoví nejpřísnějším hygienickým i technickým normám. Pro opláštění stánku byl zvolen syntetický materiál Corian v základní bílé barvě Designer White. Tento materiál, na omak teplý a hebký, umožňuje bezešvé napojení jednotlivých částí a libovolné tvarování, čehož jsme využili při tvorbě otvorů. Konstrukce stánku je z bytelného kovu. Spodní sokl je z praktického nerezu a je podsvětlený pomocí LED pásku. Výplně otvorů jsou z bezpečnostního tvrzeného skla se zabarvením do modra.

Líbí se vám návrh stánku?
Napište nám

prodejní stánek  •  moderní bílý stánek  •  návrh interiérového stánku  •  komerční prostor  •  corian v interiéru  •  stánky v OC Letmo