MODERNÍ BYT S BÍLOU GEOMETRICKOU MOZAIKOU

návrh interiéru bytu 3+kk
Brodek u Přerova
08/2018
S návrhem interiéru jsme se obrátili na tým slečny Karasové a byla to dobrá volba. Příkladná spolupráce od začátku do konce, vše probíhalo na jedničku. Jakékoliv naše připomínky byly zodpovězeny a zapracovány anebo po dohodě přepracovány. Cena dohodnutá na začátku byla dodržena a odpovídá odvedené práci. Pokud bychom v budoucnu plánovali další rekonstrukci, určitě se znovu obrátíme na MK arch.
Ladislav P.
Brodek u Přerova
Změna je život aneb Rekonstrukce od podlahy

Přáním mladé rodiny byla kompletní rekonstrukce jejich bytu 3+1. Vzhledem k tomu, že byli nakloněni razantnějším úpravám, je výsledkem prosvětlený byt 3+kk.

Kromě hygienického zázemí jsme změnili vše. Nově navržená dispozice počítá s propojením kuchyně a obývacího pokoje. Touto změnou se hlavní obytný prostor výrazně zesvětlí a opticky zvětší.

 

Moderní bílá kuchyně a obývací pokoj s mozaikou

Kuchyňská linka praktického tvaru L je navržená v bílém matu a se zádovinou v imitaci dřeva. Vestavná lednice a sloupek s troubami je situován v rohu kuchyně, aby byl přechod z obývací části do kuchyňské co nejplynulejší.

Jídelní stůl je umístěný u obvodové stěny, kde budou mít stolující dostatek denního světla. Výhodou tohoto umístění je i blízkost kuchyně a možnost sledování televize v případě, že bude stolovat pouze jeden člen domácnosti.

Sedací souprava tvaru L se nachází naproti kuchyni, takže nabízí výhled do celého prostoru. Televize je pověšená na stěně přiléhající ke koupelně. Tuto část jsme opticky zvýraznili decentní bílou mozaikou s pravidelným geometrickým vzorem.

Všechny vybrané materiály jsou laděny do přírodních odstínů nebo bílé. Navržená podlaha je Dub nachový, ke kterému krásně ladí světlý dekor akácie na nábytku. Kontrastní je v tomto případě bílý mat na nábytku a na stěnách. Vzhledem k barevně neutrálnímu základu jsme zvolili výraznější doplňky – např. černé narážecí úchytky, tmavší kusový koberec a ostatní textilie a dekorace.

 

Prostorná světlá ložnice a hodně úložných prostor

Zadáním bylo co nejvíce skříní a skříněk a přesto zachování vzdušné a jednoduché ložnice. Manželská postel je proto navržena jako opticky levitující se středovou podporou, čímž v prostoru působí jakoby se vznášela nad podlahou.

Dvě stěny v ložnici jsou maximálně využité pro umístění nábytku a přesto prostor působí vzdušně. Nábytková stěna za postelí, která kromě nočních stolků plní i funkci komody a peřináče, má hloubku cca 50 cm. Přes celou délku pokoje je nika, která slouží jako odkládací prostor a knihovna. Na protější stěně je opět na celou délku pokoje navržena šatní vestavná skříň. Vzhledem k velikosti pokoje jsme si zde mohli dovolit klasické otevíravé dveře a na přání klientů zde umístili dva zrcadlové pásy, které rozbíjí jinak jednoduchou bílou masu skříní.

I v ložnici se opakuje stejné materiálové schéma jako v hlavním obytném prostoru – dubová podlaha, bílý mat a kontrastní antracitové úchytky.

 

Hravý dětský pokoj s růžovými úchytkami

Dvě děti a jeden sdílený pokojíček je časté téma. V tomto případě jsme si mohli dovolit pokoj rozdělit na dvě zóny, kdy každé z dětí má svou část. Pokoj jsme si předělili na dvě přibližně stejné poloviny a na každé straně je umístěná vlastní postýlka, pracovní místo i skříň.

Vždy u okna je umístěno pracovní místo, na které navazuje postel oddělená praktickým peřináčem. Nad stoly jsou navrženy horní skříňky kombinované s knihovničkou. Obě postele jsou mírně vyvýšené a mají spodní úložné prostory. Při vstupu do pokoje jsou situovány šatní skříně.

Nová podlaha probíhá celým bytem, takže i zde je dub v nachovém odstínu. K němu je opět nábytek v bílém matu a dřevodekoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o dětský pokoj jsou zde navrženy narážecí úchytky v růžovém odstínu. K tomu je vybrána i decentní béžová výmalba za postele.

 

Vstupní chodba, kde hraje prim bílá

Na relativně malé ploše čtvery dveře – s tím jsme si museli poradit. Vzhledem k tomu, že chodba nemá vlastní okno, navrhli jsme dveře do hlavního prostoru z mléčného skla, aby se sem dostalo alespoň trochu denního světla. Zbytek dveří je čistě bílý, stejně jako výmalba. Díky tomu krásně vynikne kresba dubové podlahy a nástěnné obrazy s přírodní tématikou.

 

Zaujal vás návrh na rekonstrukci bytu 3+1?
Napište nám

moderní byt s bílou mozaikou  •  návrh interiéru bytu 3+kk  •  moderní nadčasový interiér  •  bílá geometrická mozaika  •  bílý geometrický obklad na stěně