KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE SECESNÍHO BYTU NA VINOHRADECH

návrh interiéru dobového bytu
06/2020

Část Vinohrad u Riegrových sadů patří nejen k nejkrásnějším místům Vinohrad, ale Prahy vůbec. Má svou nezaměnitelnou atmosféru rezidenční čtvrti z přelomu 19. a 20. století s množstvím skvostných činžovních domů v secesním stylu. A právě v jednom z těchto domů se nachází byt, který nedávno prošel kompletní rekonstrukcí podle našeho návrhu.

Původní nevyhovující dispozici 2+1 jsme zmodernizovali do podoby 3+kk. Spojením kuchyně a obýváku vznikl jeden obytný pokoj navíc. Dále jsme zvětšili hygienické zázemí na úkor vstupní chodby, která i navzdory tomuto zásahu zůstala nadstandardně prostorná.

Základní myšlenka byla vytvořit moderní interiér se zachováním genia loci secesního bytu. V tomto případě více než jindy platí, že podlaha je základ. Původní parkety bohužel nebyly ve stavu, že by šly zrepasovat, takže jsme vybraly nové dubové parkety ve vzoru rybí kosti. K tradičním parketám jsme zvolili bílý vyšší sokl, který plynule přechází na stěny a opticky umocňuje vyšší světlou výšku ve všech místnostech. Dřevěná okna respektují původní členění. Interiérové dveře jsou navrženy decentní v bílém matném laku. Průchod z chodby do hlavní obytné místnosti zůstal na přání klienta otevřený, bez dveří. V koupelně a na toaletě jsme pracovali s kombinací velkoformátové dlažby s minimem spar a černé mozaiky ve tvaru parket.

Nábytek je navržen v kombinaci černá – bílá – masivní dřevo. Kuchyňská linka je na míru v bílém a černém unidekoru se speciálním úpravou proti otiskům prstů. Jídelní kout je z masivního dubu v oleji, takže krásně ladí k nové podlaze. Celkově je nábytek navržen minimalisticky, aby mohl vyniknout prostor a nádherné výhledy z oken.

Čekala mě první rekonstrukce v životě. Nechtěl jsem udělat zbytečné chyby a taky jsem nechtěl procházet tisíce nabídek všech možných výrobců. Potřeboval jsem někoho, kdo mi s kompletní rekonstrukcí poradí. Tým MK Arch byla správná volba! Nejenže navrhli skvělý design, poradili s dodavateli, ale byli i mým parťákem pro mnoho dalších otázek, které jsem musel řešit, a které třeba ani nesouvisely s prací studia, čehož si moc vážím.
Tomáš V.
Tomáš V.
byt Praha Vinohrady

návrh interiéru secesního bytu  •  moderní interiér dobového bytu  •  návrh bytu na míru od architekta  •  byt s dřevěnou podlahou ve vzoru rybí kosti   •  kompletní rekonstrukce secesního bytu na Vinohradech  •  dobový a přesto moderní byt  •  návrh moderního interiéru pro mladého muže  •  citlivá rekonstrukce pražského bytu •  návrh černobílého interiéru •  3D vizualizace secesního bytu

 

Řešíte rekonstrukci svého bytu a nevíte si rady s interiérem?
Napište nám