Dokonalá harmonie barev v interiéru

architektonický návrh hlavního obytného prostoru
byt Praha - Prosek
10/2015
Přáli jsme si moderní, ale zároveň útulný interiér, ze kterého by dýchal domov a přesně to se slečně architektce podařilo. Interiér je navržený v příjemných barvách a jednoduchém designu, který je nadčasový. V každé fázi návrhu nabídla slečna architektka mnoho různých řešení, které s námi prodiskutovala a vždy vysvětlila výhody a nevýhody každého z nich, na základě čehož jsme se mohli dobře rozhodnout. Dohlížela také na samotnou realizaci projektu, což se ukázalo jako velmi přínosné. Cena byla vyšší, ale rozhodně odpovídala kvalitě odvedené práce. Celkově jsme s prací slečny architektky velice spokojeni!
Tereza G.
Praha 10 - Záběhlice

Navrhovaný prostor, který tvoří kuchyňský kout, jídelní kout a obývací pokoj, má celkovou plochu 32 m2. Navazuje na něj venkovní prostorná jižní terasa, která je přístupná přímo z této místnosti.

 

Logická dispozice prostoru

V první fázi návrhu jsme s klienty řešili posuny nenosných příček. Došlo k mírnému zvětšení kuchyňské části na úkor koupelny, což umožnilo návrh prostorné kuchyňské linky atypického tvaru.

U vstupu do místnosti z chodby se nachází obývací část prostoru, kterou tvoří na míru navržená jednoduchá televizní sestava, konferenční stolek a pohovka s prodlouženým dílem a taburetkou. U protější stěny (mezi obývacím prostorem a kuchyní) je umístěn jídelní stůl zhotovený na míru s šesti designovými židlemi. Prostorná kuchyňská linka uspořádaná do atypického tvaru je umístěna za rohem, takže je od obytného prostoru částečně oddělena.

 
Celkové ladění a zařízení místnosti

Celý prostor je na přání klientů laděn do teplých odstínů hnědé, kávové a krémové barvy. Navržená plovoucí podlaha má příjemný šedohnědý odstín s decentní kresbou dřeva. Kuchyňská linka je zhotovena ve stříkaném lesku do odstínu jasmín. Snížený sádrokartonový podhled v kávovém odstínu má dvě řady bodových svítidel, které zajišťují dostatečné osvětlení této části prostoru. Jídelní stůl je zhotoven ze stejného dřevodekoru jako deska za televizí – tj. Ořech Aida tabákový. Jednoduché jídelní židle od značky TON byly vybrány v kontrastnějším tmavě hnědém (téměř černém) odstínu. Nad jídelním stolem jsou na stěně zavěšeny autorské fotografie klientů z cest, které byly upraveny do sépiových odstínů ladících k celému prostoru. Jídelní kout doplňuje podlouhlé obloukové designové svítidlo.

Na protější stěně s televizní sestavou se opakuje stejný odstín výmalby, který je použit i na podhledu v kuchyni, čímž se celý prostor sjednocuje. Dvířka uzavíratelných skříněk a police jsou opět lakovány do vysokého lesku. Korpusy skříněk a deska za televizí jsou ze stejného dřevodekoru jako jídelní stůl. Jasmínový odstín se opakuje i na konferenčním stolku. Celý prostor dolaďují luxusní závěsy z látky s dekorativním vzorem, která je použita i na dalších doplňcích.

Líbí se vám návrh?
Napište nám