CHLAPECKÝ DĚTSKÝ POKOJ SE ŽLUTOU A MODROU

novostavba RD
Mníšek pod Brdy
10/2016
Velice příjemná spolupráce, ochota, profesionalita, skvělé nápady. Vřele doporučuji. Původně jsem chtěla pouze pomoci s návrhem interiéru do obývacího pokoje, nakonec naše spolupráce skončila prací na návrzích interiérů celého domu. A rozhodně nelituji.
Alena H.
Mníšek pod Brdy

Kde jinde než v dětském pokojíčku bychom se mohli pořádně barevně „vyřádit“. K neutrálnímu základu ve formě tmavší dřevěné podlahy a nábytku v kombinaci světlého dřeva a bílé jsme vybrali do kontrastu sytě žlutou výmalbu a různé odstíny modré. O další pestré barvy se jistě časem postarají hračky a další doplňky.

Dispozice dětského pokojíčku

Požadavek na větší pracovní stůl a šatní skříň v podstatě rozhodl o umístění jednotlivých prvků v pokoji. U okna se logicky nachází pracovní stůl s pojízdným kontejnerem na kolečkách. Ten je možný v případě potřeby pohodlně odsunout bokem a ke stolu se krásně vejdou dva lidi. Na kontrolu domácích úkolů jako dělané. 🙂 V levé části deska pracovního stolu volně přechází v peřináč u postele. Na něj navazuje typová dřevěná postel z Domestavu. Na protější stěně je prostorná vestavná šatní skříň s posuvnými dveřmi, které výrazně šetří prostor. Vedle skříně je umístěn úložný systém na hračky Ikea Trofast, který si přáli klienti zachovat. Z obou stran pracovního stolu jsou na stěnách navrženy úložné prostory čtvercového tvaru. Část skříněk je otevřených a část na otevírání.

Barevnost a materiály

Kromě postele, která je v odstínu Javor, a úložného boxu na hračky je zbytek nábytku na míru od truhláře. Vybrali jsme kombinaci bílého matu a světlého dřevodekoru ladícího k dřevěné posteli. Tento dekor dřeva je poté použit na korpusu vysoké šatní skříně, korpusu pojízdného kontejneru a pracovním stole s peřináčem. Na ostatních částech nábytku tzn. na čelech výsuvů, posuvných dveřích vysoké skříně, nástěnných skříňkách a policích je použit bílý mat. Výsuvy pojízdného kontejneru mají navrženy vyfrézované úchytky. Dvířka nástěnných skříněk jsou otevíravá na dotyk. Na stěně za postelí je použita žlutomodrá proužkovaná tapeta. K této tapetě je potom laděna žlutá výmalba, která je použita jako pásy vedle nástěnných skříňěk a polic nad postelí a dále jako jednotící prvek i na protější stěně.

Osvětlení a zastínění

Na stropě jsou navržena přisazená směrová svítidla v liště. Stínění je řešeno jednoduchou roletou s látkou v decentním odstínu, která může zůstat součástí vybavení pokoje i pro odrostlejší dítě.

Líbí se vám návrh žlutého dětského pokoje?
Napište nám

dětský pokoj  •  žlutá chlapecký pokoj  •  návrh interiéru dětského pokoje  •  barevný dětský pokoj  •  pokoj pro chlapce  •  žlutý pokoj s modrými doplňky  •  žlutá výmalba v dětském pokoji